| kboom a întrebat:

Care au fost partile puternice si cele slabe a le lui Hitler in ianuarie 1933?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

O nelimitata incredere in sine si grandomanie, fanatismul si energia sadica cu care urmarea realizarea tarilor pe care si le propunea. Aceste trasaturi de caracter, l-au ajutat desigur pe Hitler sa-si croiasca drum prin multimea altor capetenii fasciste si sa ocupe o pozitie de frunte in Partidul National Socialist.
Lipsa unei serii de valori morale și umane, cum ar fi compasiunea, bunătatea, umor, indulgenţa. A fost un manipulator cinic și oportunist.
A fost în schimb un foarte bun organizator, sever în toate aspectele, foarte bun orator, carismatic, îşi urmărea ţelul neobosit indiferent de condiţii, bun actor, bun cunoscător al psihologiei maselor etc.

3 răspunsuri:
| wolfy911 a răspuns:

Stiai ca avea doar un singur testicul?

| Brâncuşi a răspuns:

Unele foarte mari dacă a ajuns general al Germaniei chiar dacă a fost Austriac şi-a dat toată energia şi puterea vecinului Austriei şi în 1945 presat de situaţie s-a împuşcat în cap... oricum mie ca om mia plăcut, dacă discuţi sau faci semnul naziştilor în Israel te bagă la puşcărie chiar acum câteva zile a fost sărbătoarea în cinstea evreilor muriţi din cauza lui Hittler (holocaus) asta a fost istoria lui Hittler.
O seară bună!

| flaviusles222 a răspuns:

Habar n-am! laughing