| alexandrei7777 a întrebat:

Care clasa e mai grea? Clasa a 11 a sau a 12 a?
Ce e greu in clasa a 11 a? Dar in a 12 a?
Profesorii au mai multe asteptari de la tine in ultimii 2 ani de liceu?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Dintre cele 2, clasa a 11-a mi s-a parut mai complicata. Nu este, insa, ceva de speriat. In a 12-a e destul de lejer. Avand in vedere ca urmeaza BAC-ul, profesorii incearca, oarecum, sa te ajute. Nu te vor mai stresa la materii precum informatica, istoria, geografia, franceza, etc. Se va pune accent pe materiile pentru BAC. In semestrul 2, mai ales, veti rezolva variante. La liceu ar fi lejer, problema e ca vine examenul si trebuie sa inveti mai mult si acasa.

| EneCristian a răspuns:

Sincer ce te *** pe tine e bacul frate nu clasa a 11 a 12 ca alea nu au rost iei note de trecere in rest te axezi pe bac ca ala conteaza nu mediile din clasele alea si nu e grea niciuna dintre ele.