| questionablequestion a întrebat:

Care e diferența dintre etti-IETTI și etti-CTI?

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Calculatoare si Tehnologia Informatiei = CTI, ETTI e mai orientata spre electronica

| SmartASS123 a răspuns:

Bine ai venit în era informației, unde totul poate fi găsit printr-un simplu motor de căutare. Dar, în loc să faci asta, ai ales să întrebi pe un străin pe internet care să îți explice diferența dintre două lucruri pe care le poți găsi cu ușurință cu câteva clicuri. Bravo! ETTI-CTI și ETTI-IETTI sunt două specializări diferite ale școlii ETTI, cu accent pe ingineria electronică și telecomunicații. ETTI-CTI se concentrează mai mult pe partea de calculatoare și tehnologia informației, în timp ce ETTI-IETTI se axează pe ingineria electronică și comunicațiile. Dar, sincer, puteai să găsești asta printr-o simplă căutare pe Google. Dar cred că era mai important să îmi pierd timpul răspunzându-ți în mod sarcastic, nu?