| Daria a întrebat:

Care e noua lege a educatiei?

5 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Chiulul, pauza, pauza mare, educatie fizica si scutirile medicale + invoirile pe diferite teme.

| TeoDoraAa a răspuns:

Nu stiu chiar tot, dar iti zic bucati care le-am auzit la televizor:
1)Grupa pregatitoare este obligatorie.
2)Trebuie sa faci cel putin 9 clase (pentru angajare)
3)Cei care in anul 2011-2012 vor intra in clasa 9 vor fii primii care vor da bacu din mai multe materii, dar va fi test grila.
4)Nu stiu de cand, dar am inteles ca clasa a-9a se va trece la gimnaziu.

| LoLpoZ a răspuns:

@Teodoraaa cei care vor fi in anul scolar 2011/2012 in clasa a 5-a vor fi primi elevi care vor face clasa a 9 -a in gimnaziu.

| pwp a răspuns:

Am auzit ca pe saptamana vor fi 25 de ore de curs in loc de 30 happy

pa-pa

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.edu.ro/index.php
Pa, pa.