| sunflower01 a întrebat:

Care este cea mai buna facultate din tara?
conteaza liceul pe care il faci pentru a merge la o facultate din afara?

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Nu este "cea mai buna facultate din tara". Toate sunt bune avand fiecare profilul propriu.Intr-un fel conteaza la ce liceu mergi dar cu conditia sa cunosti limba tarii respective.

3 răspunsuri:
| 2381 a răspuns:

Conteaza! de exemplu in orasul meu cea mai buna scoala este liviu rebreanul si valoreaza foarte mult sa ai o diploma de acolo. daca de exemplu esti la sectia germana sau altele de genul, ai mai multe sanse pe viitorbig grin

| maya_1118 a răspuns:

Nu cred ca conteaza liceul la care ai fost, nota stiu ca conteazaa sigur

| deniy a răspuns:

Buna pai...se presupune ca da fiindca nu poti sa mergi la un liceu si dupa aceea sa mergi la o facultate cu alt profil ar trebui sa aiba o legatura nu ti se pare logic sa ai o pregatire pentru aceea faculatate si ca sa mergi la o facultate trebuie sa stii aceea lb si cred ca in rest mai trebuie doar sa inveti...