| gaaaaaaaaaaaabi a întrebat:

Care este cea mai mare tara din lume? dau funda

Răspuns Câştigător
| LeiAdrian a răspuns:

Cea mai mare tara din lume este Rusia.

4 răspunsuri:
| Paprik a răspuns:

Rusia este cel mai mare stat european(si Global)

| titanic1912 a răspuns:

Rusia ca suprafata capitala-moscova 17.miliooane si ceva china ca populatie capitala-beijing daca vrei si tariile cu care se invecineaza trimite-mi mesaj funda?

| Bogdan83 a răspuns:

Rusia este cea mai mare tara din lume ca intindere. Se desfasoara pe 2 continente si prezinta si alte superlative geografice. Daca te intereseaza sa afli mai multe despre Rusia poti accesa http://www.profudegeogra.eu/recorduri-geografice-din-rusia

| Alexa_Alexandra_1997 a răspuns:

Islanda e cea mai frumoasa si cea mai tare tara...xd