| ferefe a întrebat:

Care este cea mai scumpa masina din lume?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Cele mai costisitoare masina din lume
baze de asta? Douăsprezece milioane
Auto Union D-Type, Audi cu precursor modern, creat în 1939 pentru curse automobilistiche, a fost restaurată meticulos. Prototipul la ordinat Adolf Hitler pentru a arăta lumii tehnicile calitatile germaniei in autoturisme. Costruita in doar cinci exemplare. Participa si castiga Grand Prix de France cu 67 de ani în urmă.
această maşină a câştigat un alt record, cel de a fi cea mai scumpa masina mai vândute la licitaţie. În 1931 Bugatti Royale, care până în prezent deţine recordul,
cit despre masini noi
World's Most Expensive Cars:
Cele mai costisitoare masini din lume sunt Maybach Exelero, 8 milioane de dolari, cu motor de 6.0 V12 biturbo capabil de 700 CP si de a aduce această bestie de 352 km / h.
Cel de-al doilea este KOENIGSEGG CCXR Edition de la € 1, 500, 000 cu un V8 4.8 de 1018cv putea să accelerati pina, peste 400 km / h viteză maximă.
Cel de-al treilea este Bugatti Veyron costul € 1, 300, 000 cu un 16-cilindri 8000cc care oferă 1001 HP, /407 km / h.
Cea de-a patra cea mai scumpa masina din lume este cea de la Lamborghini Reventon costul € 1, 000, 000 o 6.5L V12 cu 680 CP la 340 km /

7 răspunsuri:
| scriitor a răspuns:

Da, Bugatti Veyron, preţul însă este de 1, 5 milioane dolari nu de 1, 25. Fiind totodată şi cea mai rapidă maşină din lume...doresc înghesuială vitezomanilor. laughing

| leluc a răspuns:

Bugatti Veyron. In jur de 1.25 milioane $

| monicaclaudia a răspuns:

Scuze ma refeream la pretul de pornire la licitatie cind am zis asta>> baze de asta? Douăsprezece milioane" >>

| jahjah a răspuns:

Asta ar fi un mic top al celor mai scumpe 10 masini:
1. Bugatti Veyron $1, 192, 057
2.Pagani Zonda C12 F $667, 321
3. SSC Ultimate Aero $654, 400
4. LeBlanc Mirabeau $645, 084
5.Saleen S7 Twin Turbo $555, 000
6. Koenigsegg CCX $545, 568
7.Mercedes-Benz SLR McLaren $457, 250
8. Porsche Carrera GT $440, 000
9.Maybach 62 $385, 250
10.Maybach 57 S $367, 000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai scumpa e un mercedes SLR McLaren, proprietarul a plătit nu mai puţin de 15 milioane de euro...de ce? pentru ca e acoperita cu aur alb... dar a fost detronata de un ferrari 250 gto cu un pret de 20 milioane de euro! Modelul italian a fost construit intre 1962 si 1964 in 39 de exemplare si era destinat curselor de FIA GT... si nu doar atat:Exemplarul Ferrari 250 Testarossa are mari sanse sa depaseasca toate recordurile din istorie intr-o licitatie care are loc in 14 mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noul Slr Meclaren acoperit cu aur

| ferefe explică:

Vai scumpa mea Monica, crede-ma ca pur si simplu m-am chinuit sa inteleg ce ai scris dar nu am reusit. Sper ca nu te vei supara pe mine ca ti-am spus dar asta e purul adevar. De ex uite" Cele mai costisitoare masina din lume

baze de asta? Douăsprezece milioane"