| SaveTheNature a întrebat:

Care este cel mai dificil obiect de studiu?
Vi se pare mai dificil profilul real sau cel uman?

Răspuns Câştigător
| dianna92 a răspuns:

Nu stiu, multi spun ca profilul real e greu punand asta pe seama matematicii. Eu am fosti colegi de generala care se descurcau la mate si au oroare de profilele umane, considerandu-le a fi mai grele pentru ei. Deci depinde foarte mult de inclinatia elevului. Eu am fost la stiinte sociale si m-am descurcat de minune dar mi-a parut rau ca am avut profi de mate cretini in generala ca mi-ar fi placut sa fac matematica mai mult si fizica, eu avand si o atractie spre stiintele fixe.

21 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bună
eu zic că aici depinde doar de preferinţele fiecărei persoane happy
dacă unuia îi place limbile străine, şi nu le are cu profilul real, normal că realul e mai greu, dacă e contrar, umanul e mai greu
depinde de preferinţele persoanei!
Numai bine!

| andreigroza19 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Ma rog...asta e adevarat.un om cu creier

| Inferno a răspuns:

Informatica.

| Wøodenpints a răspuns:

Matematica e grea? Ce oameni...matematica se învaţă foarte uşor. este vorba doar de memorat formule, şi mult exerciţiu, metodă care nu merge la multe alte obiecte, unde ai nevoie şi de imaginaţie, imaginaţie pe care nu o are toată lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilul real este indubitabil mai dificil, insa deschide mai multe usi, si da, nu usi la metrou.
La real cel mai dificil obiect mi s-a parut, pai nu stiu, mie nu mi s-a parut nimic dificil. Insa daca as gandi mai obiectiv, matematica, fizica, chimia, informatica, poate chiar si biologia, adica materiile de profil, astea ar putea fi cele mai problematice obiecte de studiu. Depinde de elev.

| 拉维尼亚 a răspuns:

La REAL e foarte greu, mai ales la matematica. Putine sanse sa treci cu bine tot liceul daca esti la profil real

| andreigroza19 a răspuns (pentru 拉维尼亚):

De unde stii? ai fost acolo? Probabil ca nu..Sorry dar nici chiar tu nu stii

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru andreigroza19):

Mi-ai cerut parerea, ti-am spus-o! Nu ai decat sa te duci la ce profil crezi a ti se potriveste. Parerile vor fi intotdeauna impartite!

| andreigroza19 a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Tocmai de aceea intrebaera nu e bine pusa.pentru unii e usor al uman pentru altii al real.Nu poti spune care e mai greu daca nu ai fost la amandoua

| andreigroza19 a răspuns:

Cel mai dif obiect de studiu? Filologia. logic...

| Pitzipoanca a răspuns (pentru andreigroza19):

Ma faci sa rad. laughing

| andreigroza19 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

De ce? faci al naibii de multa romana care nu te ajuta absolut deloc.ma rog te scapi de gramatica aia care e data dracul pe la liceu.la ce naiba ma ajuta pe mine sa stiu subordonatele ca doar nu ma duc pe strada si ii zic la ala ca ii vorbesc in concesive si atributive, etc.si de ce naiba sa faci romana daca poti scrie o cerere scrisoare telegrama sau stii sa vorbesti cu cei din jurul tau.Si ce aveti toti cu matematica? Problema e ca nu o invatati voi.Eu sunt la mate-info si nu e deloc greu.Dar de unde sa stiti voi care nu faceti mate. spuneti ca e grea dar de fapt doar vi se pare

| Pitzipoanca a răspuns (pentru andreigroza19):

Tu ai spus ca filo e cel mai greu. Ceea ce e fals. Am terminat mate -info. Dar aveam o cultura generala mult mai puternica decat a celor de la filo. FIlo e de umplutura, pentru cei care vor note mare gratis.

| andreigroza19 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

-_- auzi.citeste restul comentarilor.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru andreigroza19):

NU esti in masura sa-mi spui ce sa fac. Le-am citit deja. E clar ca nu prea ai opinii personale. O seara faina sa ai.

| andreigroza19 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

O_o.Ce tampenie...Asta e adevaru

| andreigroza19 a răspuns:

Verdict:Aceasta intrebare e gfara raspuns pentru ca fiecare da raspunsul in functie de specializarea lui.Nu poti sa iti dai seama unde e mai greu daca fiecare persoana isi spune parera proprie.

| Elly7890 a răspuns:

Profilul real pentru ca se face matematica care nu este pentru oricine, fizica si informatica, la filo spre exemplu este usor daca inveti fireste! dar daca ai ambitie te descurci si la real!

| andreigroza19 a răspuns (pentru Elly7890):

Da sigur.uman e mai greu...ce sa zic.pentru inceput chimia e mai grea ca matematica(40% din elevii dn lume spun asta)(si eu sut bun la chimie) si sunt la mate-info.Intrebarea e pusa gresit.Voi nu va puteti da seama nici chiar eu cu raspunsul acela.Pentru ca de fapt, voi nu ati fost la ambele profile(uman si real) ca sa le comparati. daca voua vi se pare mai grea una asta nu inseamna ca si este.Asa ca fiecare isi da cu parerea al ce profil este ca acolo i se pare mai usor.Nu poti stii decat daca esti al ambele profiluri ceea ce este imposibil.Deci aceasta intrebare si aceste raspunsuri nu au niciun gram de adevar

| NightWing a răspuns:

REal e mai dificil. Acum depinde si de persoana spre ce are inclinatii.

| youcon a răspuns:

Profilul real este mai greu, matematica fiind problema.