| BLURREDLINES a întrebat:

Care este cel mai mare matematician care exista/a existat candva? big grin

Răspuns Câştigător
| MonsterEnergy a răspuns:

Arhimede.

13 răspunsuri:
| iulicika1414 a răspuns:

Http://www.jurnalul.ro/......535078.htm

dar nu il dau pe nimic din lume pe proful meu de mate.e un expert adevarat.;)

| Fisstic a răspuns:

Eu zic sa Pitagora. Funda?

| TheDubstepMan a răspuns:

Ba arhimede nu se ocupa cu mate! Pitagora si Thales au fost cei mai mari matematicieni!

| lordbogdan a răspuns:

Einsteinlaughing

| PetroKida a răspuns:

Nu stiu daca e cel mai mare, dar stiu ca a fost unul foarte important.

Octav Onicescu.

| SunShineyKidu a răspuns:

Cred ca Euclid

| ccrryyss a răspuns:

Pitagora, Menelaus, Ceva, Arhimede, Aristotel, Platon, Euclid, si muuuulti altii... Funda?

| YumiSukinanda a răspuns:

Arhimede. am invatat la scoala e cel mai mare matematician e asa destept!

| cata_2510 a răspuns:

Arhimede.Funda?

| An0nim01 a răspuns:

Buna!, Titlul de cel mai bun cercetator din lume in teoria geometrica a functiilor, un domeniu al matematicii, a fost castigat de profesorul Daniel Breaz de la Universitatea „1 Decembrie 1918" din Alba Iulia. http://www.studentie.ro/......5-a-83512.

O seara frumoasa:)

| Isabella17 a răspuns:

Pitagora,cred.

| radu01M a răspuns:

Sunt multi matematicieni, dar consider ca rusul Grigori Perelman este cel mai mare dintre ei.(Traieste si in prezent)

| caileansergiu a răspuns:

In zilele noastre cel mai mare matematician este Steven Hawking iar din trecut Albert Einsthein.