| anonim_4396 a întrebat:

Care este dictatorul al carui nume, in limba română, are legatura cu geografia si cu jocurile de noroc?

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pol Pot, dictator cambodgian

Răspuns utilizator avertizat
| alex555 a răspuns:

Pai din cate cred eu te poti referi la http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucius_Cornelius_Sulla.
dar nustu ce legatura are cu geografia si jocurile de noroc

dar scriind pe google dictatori a inceput sa imi apara pe langa cunoscuti si basescu; la el te referi:))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi vine in minte decat Pol Pot, al Cambodgiei (Pol - geografie, Pot - potul cel mare).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut sa scriu "pol pot" cu majuscule, dar site-ul asta m-a umplut de glorie, asa de bine merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

George Bush si Traian Basescu