| Andrei123Aa a întrebat:

Care este diferenta dintre politistii cu uniforma albastra si cei cu uniforma neagra?

Răspuns Câştigător
| ST_Vali_1998 a răspuns:

Cei cu uniforma albastra sunt din cadrul politiei IGPR (Inspectoratul General al Poliției Române), iar cei in negru sunt cei de la politia locala.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i pe ei, probabil cand li se murdareste uniforma albastră o ia pe aia neagrălaughing

| Ineys a răspuns:

Aia cu uniforma neagra nu lucreaza pe soare ca na... negru atrage caldura.

| PainTech a răspuns:

Aia in negru sunt de la poliția locală, practic niste paznici care mai nou se numesc polițiști.

Aia in albastru sunt de la poliția română.

https://www.google.com/......omana/amp/