| SideBySide11111 a întrebat:

Care este diferența dintre un general sri/sie și un general de armata? Poate un general de armata sa devina general sri dacă decide sa activeze în acel domeniu? Sau o ia de la capăt în ierarhie? Poate să-mi explice cineva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diferentele sunt de studii absolvite si de cariera pana au ajuns generali.
Si un general din M.Ap.N. poate activa in SRI sau SIE, daca este numit intr-o functie din aceste servicii, n-are cum o lua de la inceput.

| sierra1 a răspuns:

Fiecare e cu jobul lui dar din general mai degrabă ajungi prim ministru decât ceea ce spui tu