| Kuga a întrebat:

Care este diferența dintre un mafiot și un gangster?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diferenta este ca mafiotul apartine intotdeauna crimei organizate pe cand gangsterul poate sa fie si pe cont propriu.

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin1324 a răspuns:

Pai gangster e folosit in SUA in partea de vest( In special Los Angeles), in rest e folosit termenul de mafie sau interlopi. In esenta e acelasi lucru, dar depinde de zona in care se afla

| Geaninapink99 a răspuns:

Gangster de obicei prin gang uri adica mai multe persoane care au in cap acelasi scop.dar poate fi si singur. Si se folosește doar in anumite zone
Mafiot. Cand aparține unei capetenii ce are mai multi oameni sub control. Si poate face ce vrea
Dar e cam acelasi lucru