| cassandra98 a întrebat:

Care este media voastra generala? Este vreo problema daca a mea a fost 9.86 in clasa. a 6-a?

Răspuns Câştigător
| PerfectAngel a răspuns:

In clasa a6a e fffffffffff bine 9, 86 big grin
eu m-as bucura daca mi-ar iesii peste 8, 50 laughing) :d
Deci nu e nicio problema, e chiar ff bine!
funda?

18 răspunsuri:
| stefan97nic a răspuns:

Nu este nici o problema.Este chiar foarte bine sa ai o asa medie mare.Bv

| AnyAnA99 a răspuns:

Mie nu mi se pare o medie mica(eu am 9.98 si sunt in a 5-a) insa depinde de clasa: daca cam toata clasa are 9.98 sau 10 sau are note mici.

Iar pentru liceu, sti ca se face media de pe toti anii 5-8, cred ca vei nimerii la un liceu bun daca o tii tot asa sau chiar MAI BINE.

Eu iti urez succes!happy

| Graphee a răspuns:

Bună cassandra,
Nu este problemă, este foarte bună media. Dacă o vrei mai mare, anul viitor te chinui puţin mai mult şi vei avea mai mult... dacă vrei. Dar repet, este foarte bună media. Eu în clasa a 6-a am avut media 9, 92.
Baftă!

| justme4 a răspuns:

Wow, nu e chiar nici o problema...e super bine!
Eu intra-a 6-a aveam 9.62, ceva pe acolo...

| aliceinchains a răspuns:

Nu, nu, e foarte bună media. Pentru liceu nici nu îți va trebui atât de mare, în jur de 8-9, dar mai ai până acolo. Baftă!

| Isabela96 a răspuns:

9.90 este a mea.
Nu inteleg de ce ar fi o problema ca a ta sa fie 9.86 ca si asta e o medie, conteaza sa inveti cat poti tu de bine si sa nu vrei sa fi cea mai buna deoarece asta este discutabil.
Daca esti cat poti tu de buna atunci intodeauna vei fi mandra de rezultatele tale.
Eu sunt in clasa a8a

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Nu e nici o prb. dar nu ei premi 1

| mdany a răspuns:

10. Si ce problema sa fie?

| alexbrasov_2286 a răspuns:

Cassandra nu te supara dar asta nu e o intrebare e o lauda de sine

| MuceaFloco a răspuns:

ESTI DESTEAPTA.si eu sunt in clasa...a -6a insa.depinde scoala...

| Alex200000 a răspuns:

Nu e nici o probleme stai linistit.
FUNDA?

| Rayyy a răspuns:

Bună,
E o medie foarte bună, nu-ţi face probleme.

| Bullweif a răspuns:

Tot 9.86 am avut si eu intr`a sasea. Care iti e temerea? ca nu iei premiu sau ca iti strica viitorul? daca te mentii la nivelul asta viitorul ti se asigura singur, si daca te chinui putin mai mult pe viitor o sa iei si premiu.

| Alyra a răspuns:

Păi eu sunt în clasa a 8-a şi mi-a ieşit media generală 10 aproape în toţi ani. Coincidenţă stranie: şi eu am avut cea mai mică medie în clasa a 6-a(am avut 9, 96 crying ). Pentru mine ar cam fi o problemă :sunt genul de persoană care nu prea poate ieşi în evidenţă cu nimic bun în afară de mediile mari(de zece). Aş fi cam tristă să am media 9, 86 dar chiar şi cu media 9, 96 am plâns foarte mult. La mate am avut 9 pe un semestru; îmi venea să-i dau una profesoarei de... Cum îndrăzneşte să spună că 9, 50 e de fapt 9, 49 adică 9! angry Oricum... mai îmi trebuia un 10 ca să am media pe care am zis-o, dar profesoara era atât de rea încât spunea că mai am nevoie de 2 de zece, şi n-a vrut să-mi dea nici măcar unul. E foarte rea! pirate*
Scuze dacă te-am plictisit cu prostiile astea.În fine, astea sunt problemele mele personale, dar pentru tine nu văd de ce ar fi o problemă. Adică... sunt multe persoane care şi-ar dori media asta. Gândeşte-te numai la câte persoane sunt la un pas de corigenţă şi nici nu le pasă. Aşadar, e înregulă să ai 9, 86(dacă nu eşti şi tu o perfecţionistăwinking ).
PaPa!

| Chiuaua a răspuns:

Da ma da bravo si ce te lauzi?

| iulianamatematica_1575 a răspuns:

Este o medie foate buna. media mea generala din clasa a-6a este 9.92. Chiar este o medie buna. nu fi suparata.

| imiplacesaajut a răspuns:

Ai avut media 9, 96 si ai plans?laughing0 mha ce copii ciudati.laughing

| alliss a răspuns:

A si acum nu stii cum sa te lauzi nu? :-J... Ns cum *** mai toti de pe TPU au medii de peste 9.50, iar cand vine vb de gramatica iti vine sa.ti pui mainile in cap. REPET. UNII!