| Ana96_3682 a întrebat:

Care este minimul de optiuni completate pentru admiterea la liceu?

Răspuns Câştigător
| VORTEX a răspuns:

Buna Ana, daca ai medie mare si esti sigura 100% ca intri la liceul si profilul care iti doresti poti pune chiar si o singura optiune dar se recomanda completarea mai multor optiuni ca in cazul in care nu intri la primele licee scrise, sa ai alternative. Sper ca te-am ajutat, bafta

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Minim unul!
www.edu.ro
Pa, pa.

| eXtreme21 a răspuns:

Buna! Eu cred ca minim 10 optiuni sunt de ajuns, dar depinde si de nota ta de admitere pe care o ai, pentru ca daca tu o sa pui 10 profiluri la care nu o sa ai nici o sansa cu nota ta, o sa ramai pe dinafara, adica nu o sa intrii la nici un liceu. Pune primele 10 profiluri in care sa aiba o medie de intrare cel putin apropiata de a ta, daca media de intrare este mai mica decat cea data la profilul respectiv, nu-i nimic, dar sa nu fie o diferenta foarte mare! Sper ca am putut sa te ajut.

| Flaviius87 a răspuns:

Minimum una!

| Piscotel a răspuns:

Pe vremea mea minimul era 1.

| Xname a răspuns:

Nu exista un minim! Pui cate doresti, dar e bine sa pui cat mai multe pentru a nu ramane repartizata. Daca mai ai intrebari da-mi un PM.
Succes!

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Anul trecut la mine mi-a zis diriga ca 8.Succes!

| LuisEdward a răspuns:

Poti sa scrii si un liceu dar risti sa nu intri din prima si va trebui sa completezi alta fisa. Cel mai bine ar fi sa scrii cat mai multe.Eu scriu 4.

| Selenne a răspuns:

10 optiuni din 21.Trebuie sa alegi cat mai multe pentru a vedea unde te repartizeaza, ca sa nu te repartizeze ei pe nu stiu unde.