| anonim_4396 a întrebat:

Care este perioada maxima de transferare (la liceu)? doar la inceput de vacanta? daca vreau sa ma transfer in ultimul moment si imediat incepe scoala?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile sunt posibilele numai pentru cei cu clasele X-XII si se pot face 1-2 saptamani inainte de inceperea scolii.
Pentru cei care abia au intrat in clasa a IX nu se pot face transferuri anul aceasta, ca nu este normal sa se faca favoruri unora care nu au fost capabilii sa intre la licee bune, dar vor trasferuri ilegale, dupa aceea.