| emalika a întrebat:

Care este rezultatul razboaielor 1914-1918?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Rezultatul este -4. La cum ai formulat tu intrebarea, absolut orice raspuns se potriveste.

| Rayyy a răspuns:

Te referi la primul razboi mondial?

Primul razboi mondial a avut ca rezultat victoria Antantei, destramarea imperiilor rus (Revoluția și crearea URSS), german (Prăbușirea economică, germenii nazismului și ai celui de Al Doilea Război Mondial), otoman (Revoluția lui Kemal Atatürk și modernizarea Turciei) si austro-ungar.
A mai rezultat si apariția unor noi state în Europa Centrală și Răsăriteană.

Sper ca te-am ajutat!

| thepunusher a răspuns:

Vezi Tratatul de la Trianon.