| LisaJulie a întrebat:

Care sunt cele mai utile limbi străine de invatat în 2024 și de ce? Ce oportunități de cariera îți pot aduce?

3 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Rusa si chineza.sunt de viitor.
Engleza stie toata prostimea.

| tonyc7 a răspuns:

Germana e in trend acum.
Engleza a devenit prea banala, o stiu toti prostii.
Iar franceza e o relicva din vremuri demult apuse, pe putini ii mai intereseaza.

| hahahahehehe a răspuns:

Mie mi se pare ca araba, chineza, engleza si spaniola sunt de viitor, uita-te de exemplu la cresterea populatiei in unele tari care sunt in dezvoltare contiinua. De exemplu, SUA, Egipt, Argentina, Mexic, Peru, Columbia, Canada, India, China, Indonezia, Vietnam, Bangladesh, Rusia sau Turcia.