| ionnik a întrebat:

Care sunt din ploiesti : la biblioteca nicolae iorga ai voie sa te duci singur sa-ti alegi cartile? daca am 16 ani pot lua si alte carti in afara de lecturile scolare? am auzit ca este pe categorii de varsta. straight face
au carti noi?

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Bineinteles ca ti le alegi tu nu ti le baga nimeni pe gat. straight face
la 16 ani esti la categoria adulti si poti lua orice.
in general au si carti noi insa nu toate bibliotecile si nu toate cartile...
depinde...
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice biblioteca poti imprumuta orice carte vrei, evident ca poti merge si singur daca stii sa citesti, daca nu, ia pe cineva cu tine, un analfabet nu prea se poate descurca...
Ce intelegi prin "carti noi "?