| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt formele de munca si inamicii muncii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti destul de neclar, nu spui din ce punct de vedere vrei formele de munca, acestea pot fi clasificate dupa diverse criterii. Munca poate fi fizica sau intelectuala, cu destule nuante intermediare, nici un fel de munca nu este doar fizic ori doar intelectual. De asemenea munca poate fi foarte grea, grea, usoara si foarte usoara. Mai avem munca in industrie, servicii, agricultura, cultura si arta, distractie, sport. In functie de locul muncii poate fi la locul de munca ori la domiciliu. In functie de timpul de lucru poate fi cu durata normala ori partiala.
Cat priveste inamicii muncii si acestia pot fi clasificati dupa diverse criterii, amintesc doar lenea, neglijenta, nepriceperea(neprofesionalismul) ori diverse conditii improprii pentru munca. Numai bine!