| cristi a întrebat:

Care sunt greselile care le-ati facut in trecut si de care ati incerca cel mai mult sa ii feriti pe prietenii vostri?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Niciodata sa nu lasi sa apuna soarele peste mania si supararea ta, mergi si fii gata sa reabilitezi relatia, fii gata sa-ti ceri iertare chiar daca nu esti sigurul vinovat, fii un om al pacii si reconcilierii! Eu am pierdut mult cand eram mai mica prin atitudinea mea orgolioasa si incapatanarea darza!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbesc prea mult si uneori am de suferit din cauza asta.

| psiholoaga a răspuns:

Eu m-am angajat la un moment dat ca functionar public, intr-o agentie nationala. Desi stiam ca asta presupune hartogaraie, nu mi-am imaginat ce crunta plictiseala avea sa urmeze. Erau multe reguli care mi s-au parut stupide, oamenii veneau la fix, plecau la fix, nu socializau cu adevarat, fiecare era in durerea si treaba lui, nu aveam nimic de facut toata ziua... A fost groaznic! Drept pentru care am demisionat peste 12 zile. So, sfatul meu este: nu alegeti un job care sa nu vi se potriveasca. Inseamna prea multe sacrificii ale identitatii de sine.

| elena a răspuns:

Sa nu minti...

| N538961518 a răspuns:

La aproape toate persoanele la care am tinut le-am facut rau si le-am pierdut.

| joy a răspuns:

Pai eram foarte suparacioasa si taiam in carne si oase.Eram directa.Nu va sfatuiesc sa fiti asa, doar ca la mine e ceva genetic. tata e foarte autoritar, e mare directorlaughing

| mioara a răspuns:

Multe/sa nu faca si ei ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa isi pretuiask parinti asa cum sunt ei, mai tz nu se stie, pot plec, poti ramane fara ei.sa pretuiesti p cel care iti este cel mai apropiat, mereu langa tine, cel care mereu t intelege, dar poate u, fara sa-ti dai seama k acea pers inseamna mlt pentru tine...

| razvan1_9540 a răspuns:

Yo?
nu stii tu cate probleme am nici daca ai fi agent secret guvernamental trimis sa ma spionezi.