| Rocklove a întrebat:

Care sunt precipitațiile corecte pentru tipul de clima. Clima mediteraneana, clima temperat oceanica, temperat continental, temperat continental de tranziție, subpolara. La fel și temperaturile pentru ele. Pe internet găsesc diferite valori. Trebuie sa le învăț pentru bac la geografie. Nu e temă, asta e clar.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot ce tine de scoala este temă, asta e clar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este clar. Clima românească. Plouă cu cârnați. Politicienii mint de îngheață apele. Iarna nu-i ca vara.

| Brizbriz a răspuns:

"Pe internet găsesc diferite valori. Trebuie sa le învăț pentru bac la geografie."

dat fiind faptul ca la bac NU dai o materie care nu e in manual, ce scrii tu aici e pur contradictie de termeni, TREBUIE sa ai informatia in manual... PUNCT!

| alzr a răspuns:

Salut, uite un videoclip care sa te lamureasca, este de la TVR Telescoala, deci valorile sunt corecte.
https://youtu.be/4s9DK0ylxQI