| paranteză a întrebat:

Carti gen cele scrise de Jules Verne? Despre calatorii, aventuri in jungla. orce. Am 11 ani dar vreau niste carti pentru 14-15 ani.
Sa nu fie Horror sau Triler laughing deja ma uit la filme de acest gen.

4 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

20 de mii le leghe sub mari, 2 ani de vacanța, insula misterioasă, Ocolulmpamantului in 80 zile, Cinci săptămâni în balon, Călătorie spre centrul Pământului.
Sper sa îți placa. Spor la citit! happy

| petrica1111 a răspuns:

Jules verna - supravietuitorii Cncelarului. E super cartea pentru anii tai.

| roberta98cool a răspuns:

Sa citesti 2 ani de vacanta. Eu am citit-o si e foarte frumoasa... E preferata mea

| Finicola a răspuns:

Buna NuVisez, iti recomand de Jules Verne: "20.000 de leghe sub mari"; "Insula Misterioasa" (Vol 1 si 2); "Doi ani de vacanta"; "O calatorie spre centrul pamantului"; "Capitan la cinsprezece ani"; "Copii capitanului Grant" (vol 1 si 2). Iti mai sugerez toate "Harry Potter" de J.K.Rowling, toate volumele "Narnia", toate volumele "Artemis Fowl" de Eoin Colfer; toate cele trei volume "Eragon" de Christopher Paolini; si de Licia Troisi toate cele trei volume "Nihal". Toate sunt aventuri superbe fantastice pe care le-am savurat citind totul pe nerasuflate. Bafta si enjoy! Sper ca am ajutat, Finicola