| alexandrei7777 a întrebat:

Cat de grea e matematica si fizica de la facultate de tip tehnic sau real? Este echivalenta unui liceu teoretic?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt mult, mult mai grele.Doar esti la alt nivel,la facultate,la invatamant superior universitar...ce faci in liceu la aceste materii e mai usor decat ce faci la facultate, e logic lucrul asta.happyLa facultate faci notiuni mult mai dificile dar trebuie sa ai BAZA din liceu, adica sa ai cunostintele invatate din liceu la aceste materii, altfel nu faci fata in facultate, pentru ca notiunile avanseaza.happyDar de la liceu pleaca... Oricum e logic ca la facultate sa fie mai greu ca la liceu la fizica si matematica.happy

Succes si o saptamana frumoasa

| PogChamp a răspuns:

E mai mult toceala la teorii decat exercitii fata de liceu. Destul de gretoasa partea teoretica, deci daca esti tipul pragmatic nu prea iti prieste.