| danielpetrup a întrebat:

Cat % din facultatea de informatica este matematica? Pun aceasta intrebare cunoscatorilor si celor care au trecut sau vor sa treaca prin aceasta facultate sau vor sa intre in acest domeniu.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Intre 10 si 15 la suta din cate am vazut eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam 50% cel putin. Numai si numele iti sugereaza destul de bine. E facultate de matematica-informatica.

Serios, chiar faci matematica destul de multa, chiar si cand faci materiile de specializare prin anul terminal, acestea se leaga destul de bine de matematica, adica una relativ serioasa, nu adunari si inmultiri.

Dar facultatea. Nu neaparat in general in cariera.