| ilovecats02 a întrebat:

Cat dureaza instructia la Universitatea Nationala de Aparare Carol I?

3 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

In Universitatea Nationala de Aparare nu se face instructie. Învăţământul în Universitatea Naţională de Apărare "Carol I" asigură o pregătire completă şi complexă menită să consolideze instrumentarul ştiinţific şi metodologia necesară utilizării superioare a principiilor şi normelor acţiunii şi conducerii militare de nivel tactic interarme, operativ şi strategic în timp de pace, criză şi război.
Invatamantul este de 3 ani.

| ilovecats02 explică (pentru eliancodrut):

Scuza-ma, am o cunostinta care a intrat acolo la Facultatea de Comanda si Stat Major, imediat dupa absolvirea liceului. In momentul de fata face instructie, doar ca nu stim exact cate saptamani, de aceea am si intrebat.

| eliancodrut a răspuns:

Si inca ceva, foarte important: acolo merg - prin concurs - doar ofiteri care au o vechime in unitatile unde muncesc si au calificative bune si foarte bune.