| king5151 a întrebat:

Cat tine dupa voi greva?

44 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Greva nu este în toate școlile, și mai ales nu în toate clasele. Dacă un diriginte nu anunță, se merge normal la școală.

| king5151 explică (pentru Frank51):

Stai calm, la mine la scoala e

| gabicoo a răspuns:

Va ține până cedează una din tabere! Fie acceptă guvernul cererile profesorilor, fie se lasă pagubași cei din urmă - sau, cel mai probabil, se va ajunge la un compromis!
Maximum: 4 săptămâni! Minim: 1. Cel mai probabil până pe 31 mai! Dar, cel mai sigur, se vor recupera orele, se vor amâna examenele si se va prelungi anul școlar!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Două zile laughing

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer nu știu, probabil pana când vor fi " ascultați ".
Și nu e deloc ok, căci orele vor fi recuperate.

| king5151 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Nu se recuperează, ne-au zis profesorii

| AmandinaDragan a răspuns (pentru king5151):

''Nu se recuperează, ne-au zis profesorii''
Atunci probabil la scoala unde esti veti fi lasati corijenti. O sa veniti la toamna si daca nu veti raspunde corect in lucrari veti ramane repetenti.
Este foarte simplu.

| king5151 explică (pentru AmandinaDragan):

Raspunzi dar habar nu ai, sincer. Nu mai vorbi.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru king5151):

Pai daca nu ai sa ai 4 note sau mai mult ai sa ramai repetent. Profesorii au sa organizeze corijente si restante in septembrie. Nu vii? Ramai repetent.

| AmandinaDragan a răspuns:

5 saptamani dupa care vor reincepe cursurile. Vacanta va veni pe 15 august.

| king5151 explică (pentru AmandinaDragan):

Ce logica e asta, mai sunt de acum 3 saptamani de scoala pana in 17 iunie. Cum sa se dea vacanta pe 15 august, total gresit.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru king5151):

Asa s-a hotarat.

| king5151 explică (pentru AmandinaDragan):

Unde scrie?

| Holiday a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Nino, nino!

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Holiday):

Ce-i asa deplasat sa ramai cu situatia neincheiata sau corijent?

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Ai înnebunit?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru sammie):

Masoara-ti cuvintele, elev! Sunt profesor universitar.

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Asta ți se pare jignire?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru sammie):

''ți se pare'' asa sa te adresezi mamicii tale care nu te-a educat. Mie sa mi te adresezi ''vi se pare...'' elevule!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Ușor! Nu îți mai da atâtea aere pentru că nu ești ventilator. Poți sa fi si regina Angliei, dar nu vine nimeni sa iti pupe tălpile. Si eu nu sunt elev. Am 32 ani, apropo. Însă constat că ai început să o iei rău pe miriște dacă în ciuda vârstei tale ajungi sa te iei la polemici cu puștani. La Săpoca când ai fost ultima dată? Ce ți-au prescris?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Puisor!
1. Sunt femeie si trebuie sa mi te adresezi respectuos nu cum te adresezi mamei tale.
2. Am 42 de ani si iar trebuie sa ma respecti.
Clar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Și dacă ai 42 ani, ce? Vrei sa te iau cu matale? Nici bunicii mele de 87 ani nu o iau cu "matale". Darămite unei neica nimeni cu apucături de principesa pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Du-te și cauta-te la mansardă pentru ca la 42 ani ai tai ai ajuns sa te crezi mai superioară decât toți ceilalți. Se vede ca ești o femeie singură, fără familie, fără copii. Oare cine și-ar dori sa stea lângă un asemenea specimen? Dacă la 42 ani ești asa sisi. La 60 ani vorbești singura pe stradă.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti vai de tine. Nimic in cap si gura mare. Tipic. Avea Eminesco o vorba : c...ii tipa in loc sa puta.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca trebuie sa inveti sa te adresezi unei persoane mai in varsta si pe deasupra si femeie. Cu tu sa te adresezi tatalui tau.
Sunt profesor universitat si am si sot si 2 copii care iti vor fi sefi.

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Cine te crezi?

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Acum te dai mare că ai familie și serviciu? Ce ne interesează pe noi? Eu zic să-ți taci gura aia. Că mare diferență de vârstă între noi două nu există.

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Poate ea/el va șeful copiilor tăi.

| sammie a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat!

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Ce femeie în toată firea și cu scaun la cap se ceartă pe net cu elevi?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru sammie):

Sunt oripilata. Exact tipul de roman cu gura mare care nu e nimic de el. Stai linistit/a. nu vrea nimeni sa te scoata din mediocritate.
Ce specimen! Lasa ca te pune viata la locul tau.

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Dacă folosești cuvinte fancy nu te face mai deșteaptă. Uită-te la tine și după aceea la cei din jur, și vezi cine e specimen după.

| sammie a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Eu în locul tău mi-aș băga capul în pământ de rușine să te cerți cu elevi și tu să ai și soț și copii.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru sammie):

De unde ai aparut? Este incredibil cat de nimic poti fi. Unde ai ''stat''? Pe camp cu oile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Du-te mamaie de aici. Dacă ești din București, aruncă-te în Dâmbovița.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Btw, sa știi ca doar bolnavii psihici se cred genii, profesori, președinți, poeți. Ăștia doar pe la spitalul Săpoca se găsesc, locul de unde ai evadat și nu te-au mai găsit. Iar acum defilezi pe aici cu prostia. Ce Profesor Universitar? Nu știi ce vorbești. Îți trebuie ani experiență sa ajungi acolo. Iar câtă prostie emani aici, numai de profesor universitar nu dai dovadă. Nu ai creier nici cât o găină.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Analizeaza ce ai scris. Esti frustat, probabil intelectul nu te ajuta si incerci sa compenzezi prin rautate si invidie.
Esti de compatimit. Imi pare rau de tine dar natura au decis altfel decat vroiai tu.
Scuze de deranj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Fuguta la catedră, deschide un dex, apoi cauta cuvântul frustrat. Sa vezi cum te regăsești fix tu în acest cuvânt. Deja se vede ca suferi de sindromul NF( apropo, cauta si asta, dar pe google), ai lipsă de bărbat, de acolo și frustrările. Sunt multe femei isterice pe lumea asta printre care te încadrezi si tu. Marș.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha. Geniule pustiu! ha ha ha ha!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Mergi și spala-te acolo, jos. Am văzut destule femei "intelectuale", parfumate, cu facultate, fardate, rujate, unghii cu gel, iar când le dezbraci, pute. Pute a pește, a picioare nespălate, a transpirație și a proastă ca tine.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce femei de calitate ai umblat! ha ha ha ha ha. Pacaliciule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Vezi ca te așteaptă Becali sa iti dea la muls o oaie.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha ha! Serios? De unde stii? Lucrezi cioban la el? ha ha ha.

| LucyiFer a răspuns:

Cu grevă, fără grevă, profesorii lucrează. happy
Cu grevă, fără grevă, educația e praf.winking
Deci mai contează?