| yoonny a întrebat:

Cate fete si cati baieti erau la evaluare nationala la subiectul 2 es 3?

funda

17 răspunsuri:
| yoonny explică:

Mie mi-a dat 7 baieti si 19 fete

| 070Alexa a răspuns:

Allexa: 10 b 16 f Fundaaaaaaaa

| lorycool a răspuns:

Mie mi-a dat 14 baieti si 7 fete! tie cat ti-a dat?

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

7 baieti si 14 fetebig grin daca vrei iti spun si cum... funda?smug

| iAlexi a răspuns (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Gresit laughing) fa si tu calculul 7+ 14=21 si in clasa sunt 26 elevi laughing

| kosmynf1oryn a răspuns (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Vreau eu sa imi spui

| BluishAngel a răspuns:

16 fete si 10 baieti big grin

| AdiAdrian1995 a răspuns:

10 b si 16 f

| OanaBeautiful a răspuns:

16 fete si 10 baieti

| patrisia09 a răspuns:

10 baieti si 16 fete

| aleks4ever a răspuns:

Daca in clasa sunt 26 de elevi din care fete si baieti si daca ar fi 14+7=21 deci nu verifica.Si apropo "numarul fetelor ar fi egal cu dublul numarul baietilor" de aici rezulta ca f=2b deci sunt de 2 ori mai multe fete ca baieti nu invers.

| doolsik09 a răspuns:

Mie mi-a dat 14 si 7 da si stiu ca 14+7 da 21 dar a spus in enunt ca au plecat 2 fete si 3 baieti 2+5=5 deci m-am gandit ca trebuie sa aflu numarul de fete dupa plecare celor 5 elevi... acum nu stiu... sper sa imi dea macar un punct doua din cinci

| MartecK a răspuns:

Iti spun eu sigur erau 16 si 10

| Manu_2295 a răspuns:

Erau 14 baieti si 7 fete!

| iAlexi a răspuns:

Mie mi-a dat 14 si 13 dar stiu ca nu e bine fiindca nu am fost atent la cerinta straight face angry

| kosmynf1oryn a răspuns:

Erau 14 baieti si 7 fete

| iAlexi a răspuns (pentru kosmynf1oryn):

Cum ti-a dat tie asa :o 14 + 7 =21 nu 26 cati erau intr-o clasa straight face