| RAY a întrebat:

Câte limbi vorbești fluent?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Doua. Engleza si germana, desi la germana ma mai incurc uneori, dar nu asa grav.

70 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Niciuna happy
Sau... Limba Română se pune?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Nein, este limba ta nativa

| raMLesS a răspuns:

In afara de Romana vreo 3:
Moldoveneasca, Ardeleneasca, Olteneasca.
Tu? laughing

| Iunix a răspuns:

Limba română.

| RAY explică (pentru raMLesS):

Limba Romana, Engleza, Germana, Spaniola, Norvergiana bokmal, as vrea sa ma apuc de italiana si franceza

| Justme1997 a răspuns:

Româna și engleza

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Yauu...
Eu n-am reținut mai mult de 10 cuvinte în franceză și tu zici că știi 4-5 limbi și încă mai vrei...

| RAY explică (pentru Justme1997):

Cum ai invatat Engleza?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Nu le stiu perfect, perfect nici limba Romana nu stiu de asta exista dictionar online

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

De la scoala + 1 an la un centru de limbi straine+ filme, cărți, benzi desenate+ faculta de litere

| RAY explică (pentru Justme1997):

Ce semifica avatarul tau?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

O tipă cu jachetă de piele și pălărie în fum roz laughing doar o poza de pe net, îmi părea interesanta

| GanduriDeCafea a răspuns:

Inafara de limba materna, 1- Engleza. As vrea totusi sa invat si japoneza, o inteleg la un nivel basic dar nu e de ajuns.

| RAY explică (pentru Justme1997):

Ca viitoare sotie cred ca e un inceput bun

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

laughing viitoare crazy cat lady

| RAY explică (pentru Justme1997):

Daca doresti, putem tranforma povestea in realitate

| deadhoe a răspuns:

Doar engleza

| relian a răspuns:

Toti stiti engleza,dar daca e sa va ia careva la maruntis, dispareti cu totii laughing asa pe net toti stiu engleza si mai sti ce alte limbi. Daca intrebi orice roman daca stie engleza o sa zica da stie foarte bine. Povesti, basme, lauda. Fluent tu stii ce inseamna? Vaz te lauzi cunsoti nu stiu catre limbi, dar nici Germana no stii bine laughing

| AlexDarius3 a răspuns (pentru raMLesS):

Bravo boss, nici Chim Jong Unt sau cum gunoi se scrie nu le stie pe alea. Eu d-abia ma descurc cu moldoveneasca, romana si olteneasca, daca ma bag si pe ardeleneasca trebuie sa ma bag si pe bozgora si e prea greu.

| NerdyLlama527 a răspuns:

Engleza si coreeana

| RAY explică (pentru relian):

Cine se lauda omule? scrii prosti, am scris ceea ce cunosc, tu categoric nu stii sa scrii in limba romana, ca o violezi grav

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Ce ar fi dacă te-ai reapuca şi de română?happy

| Alfred0703 a răspuns:

Engleza, Franceza, Olandeza, Germana(60%).

| RAY explică (pentru EcceHomo):

Dar vad ca ma intelegi

| MihaelaDart a răspuns:

Limba greacă o vorbesc fluent, iar engleza si germana în proporție de 50-60%

| Sn4k3 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ai putea s-o pui, unii romani nici in asta nu sunt fluenti.

| RAY explică (pentru MihaelaDart):

Fain,chiar vorbesti o limba foarte culturala si filozofica

| Sn4k3 a răspuns (pentru RAY):

Zice el scriind ''prosti''.

| RainmakerX a răspuns:

Engleza cu toate ca mai am de lucrat la speaking.
Am facut multe cursuri de programare/economie in engleza, fapt pentru care m-am obisnuit cu scrisul si cititul.

Cand eram mic m-au ajutat foarte mult jocurile. Prin clasa a 3-a am jucat Mount and Blade si nu intelegeam nimic laughing Prin clasa a 5-a stiam sa traduc majoritatea lucrurilor de acolo.

Jocurile in alta limba te pot ajuta foarte mult, mai ales daca ai idee despre ce se vorbeste. Am incercat sa joc Pokemon in spaniola si pot spune ca ajunsesem sa inteleg cat de cat, retinusem niste cuvinte...

| RAY explică (pentru Sn4k3):

Poftim?