| Dydydodo a întrebat:

Cate puncte trebuie sa ei pentru a te califica la urmatoarea etapa la concursul Povestile cangurului. Eu am 115.5. Cate trebuie sa am sa ajung la urmatoarea etapa?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Sînt curios în ce limbă se dă acest concurs. Pentru că la limba română ai foarte multe lacune. Pe distanța a trei rînduri ai trei greșeli de ortografie.

| dana_9056 a răspuns:

Peste 100

| Dydydodo explică (pentru dana_9056):

Mersi! Dar de unde ai aflat ca eu nu am stiut unde sa ma uit?

| Denyyy_1318 a răspuns:

Da trebuie sa ai peste 100 de puncte pentru a trece la urmatoarea etapa. Aceasta cred ca este proba de baraj si atat.Nu sunt sigura.Eu am aflat de la scoala si eu am fost la concurs si am luat doar 84.5 puncte sad. Succes la proba!