| Adrian102 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac? Mama a spus sa dau la politiei sa fiu politist la costum, insa eu vreau sa dau la medicina, imi place foarte mult, sunt fericit chiar si cand merg la control in spital, deoarece ma simt mai in siguranta acolo, singura problema care ar fi este aceea ca nu cred ca o sa intru, mama ma sustin in orice alegere si nu stiu ce sa fac? Ma poate sustine si financiar daca trebuie daca se poate intra undeva la taxa.

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Este important sa porti o discutie serioasa cu mama ta si sa ii spui cat de mult iti place medicina.E esential sa alegi in viata o cariera care sa iti placa in primul rand tie ca sa te poti dedica meseriei. Daca te straduiesti vei intra sigur iti trebuie doar putina incredere in tine.

2 răspunsuri:
| Piratul10 a răspuns:

Trebuie sa discuți cu mama ta si sa ii spui ca iti place medicina.Trebuie sa faci ce iti place ca meseria asta o sa o ai ani buni așa ca trebuie sa iti placa ca sa o faci.

| FlorinPx a răspuns:

Salut,daca tie iti place medicina parerea mea e ca medic ar trebui sa te faci.Si medicul este un erou pot spune asa ca poate salva vieti, se castiga si binewinking
FUNDA?