| Kennya a întrebat:

Ce are mai special scoala particulara? thinking [nu vreau raspunsuri stupide]

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca Centru International Cambridge, Scoala Internationala Cluj va oferi elevilor din Romania calificari renumite la scara internationala, recunoscute de universitati, institutii educationale si angajatori din intreaga lume asta, dupa sesiunea de examene pe care elevii o vor susține, denumită în engleză "A Levels". Vezi mai in detaliu aici http://www.scoalainternationala.ro/Detaliu.aspx?t=Despreliceu&Node=114
In afara de acest aspect si multe altele( de ex. posibilitatea ca elevii sa-si aleaga materiile de studiu!) scoala a investit peste 60000 de euro in dotari in special in laboratorul de stiinte, in cel de tehnologie informatica si in carti
Iata si un video : http://www.youtube.com/watch?v=JvDfbeqfTkE

| AvalohAlyn a răspuns:

Mai multa daruire din partea profesorilor si mai mult suflet, plus aparatura mai performanta cu care sa lucreze elevii. Din pacate asa ar trebui sa fie si la scolile de stat.

| NothingImportant200 a răspuns:

Poi de exemplu scoala Mark Twain din Pipera este particulara.Acolo, copii nu scriu de mana, li se da laptopuri si scriu pe el, temele tot pe laptop si le fac. Au si cantina, si dulapioare pentru ca acolo este un fel de after school, de dimineata cei mici invata si cei mari scriu, iar dupa -amiaza, cei mici scriu si cei mari invata.Stiu asta pentru ca am 2 veri care invata acolo( cls a 3 si a 7) si ii invidiez...waiting