| Idc12345 a întrebat:

Ce ati alege dintre :C.N Gh. Lazar, C.N Gh. Sincai si C.N. Spiru Haret(BUCURESTI)? De ce? Dau funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| LovellyAngel a răspuns:

Sunt la mate info, sunt clasa a ix a. Depinde si de ce noroc ai tu cu profesorii. De exemplu la mate nu am probleme, proful meu e genial si inteleg din clasa ( fac cu Dilimot, dar mai este si Nicula tot la fel de bun), dar pe de alta parte la chimie imi e foarte greu deoarece are pretentii foarte mari profa. Oricum, sunt oameni de la care ai ce sa inveti. Niciunde nu este totul roz, sa nu te iei dupa nimeni cand iti spune ca e incantat de liceul lui pentru ca sunt baliverne. Cel mai mult la Sincai imi plac profesorii.
Pe de alta parte Lazar are multe proiecte, activitati, dar nu prea sa invata cine stie ce. Colectivul nu este tocmai cel mai placut, dar nu sunt copii atat de fitosi daca stii cum sa te comporti cu ei. Weekendul acesta am avut ocazia sa colaborez la un proiect cu copii din diverse licee, printre care si Lazar, si am fost surprinsa sa vad cat de draguti erau unii. La fel si in Sincai, sunt si copii draguti dar mai sunt si fitosi, de altfel asa este peste tot. E adevarat ca in Lazar numarul celor "fitosi" este putin mai mare, dar asta nu e un motiv care merita sa fie luat atat de mult in considerare
ca vrei, lasa-mi un mesaj cu id-ul tau si iti dau tot felul de detalii.
Oricum, eu te sfatuiesc sa iei in calcul doar Lazar si Sincai, Spiru Haret nu mi se pare cine stie ce...

6 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

Mi se pare irelevamt sa crezi ca un liceu e bun doar dupa media de admitere. Eu sunt in Sincai si se face carte tata, nu ai timp sa trandavesti... De exemplu saptamana asta am de dat 6 teste. Lazar e bun ca sunt proiecte, e un liceu activ dar profesorii sunt mult mai delasatori, am prietene acolo. Depinde si ce vrei tu sa faci, nicaieri nu e minunat si sa nu te astepti sa curga lapte si miere in liceu, pentru ca vei fi tare dezamagit.

| Idc12345 explică (pentru LovellyAngel):

Eu cel mult voiam in Sincai dar mi-am cam schimbat opinia deoarece am auzit ca e super greu.(asta am auzit de mate-info dar eu as vrea la stiinte ale naturii.Nici de Lazar si Spiru nu sunt prea incaantat pentru ca am auzit ca nu se invata nimic si sunt licee de"fite". Chiar asa greu e in Sincai? La ce profil esti? Multumesc!

| Idc12345 explică (pentru LovellyAngel):

Multumesc mult. Cred ca voi pune Sincai prima optiune, dar stiinte ale naturii. Crezi ca la stiinte ale naturii sunt profii foarte rai?(adica sunt obisnuit ca la romana, mate etc sa fie greu dar nu prea vreau sa imi invat tot caietul ca sa iau un 5 la muzica sau o materie banala ).In plus, mi-e cam frica de fizica I don't want to see.Iti voi da id-ul meu in mesaj. Inca o data, mersi happy

| LovellyAngel a răspuns (pentru Idc12345):

Sunt la mate info, sunt clasa a ix a. Depinde si de ce noroc ai tu cu profesorii. De exemplu la mate nu am probleme, proful meu e genial si inteleg din clasa ( fac cu Dilimot, dar mai este si Nicula tot la fel de bun), dar pe de alta parte la chimie imi e foarte greu deoarece are pretentii foarte mari profa. Oricum, sunt oameni de la care ai ce sa inveti. Niciunde nu este totul roz, sa nu te iei dupa nimeni cand iti spune ca e incantat de liceul lui pentru ca sunt baliverne. Cel mai mult la Sincai imi plac profesorii.
Pe de alta parte Lazar are multe proiecte, activitati, dar nu prea sa invata cine stie ce. Colectivul nu este tocmai cel mai placut, dar nu sunt copii atat de fitosi daca stii cum sa te comporti cu ei. Weekendul acesta am avut ocazia sa colaborez la un proiect cu copii din diverse licee, printre care si Lazar, si am fost surprinsa sa vad cat de draguti erau unii. La fel si in Sincai, sunt si copii draguti dar mai sunt si fitosi, de altfel asa este peste tot. E adevarat ca in Lazar numarul celor "fitosi" este putin mai mare, dar asta nu e un motiv care merita sa fie luat atat de mult in considerare
ca vrei, lasa-mi un mesaj cu id-ul tau si iti dau tot felul de detalii.
Oricum, eu te sfatuiesc sa iei in calcul doar Lazar si Sincai, Spiru Haret nu mi se pare cine stie ce...

| Captoresque a răspuns:

Lazar, deoarece este mult mai bine cotat decat celelalte doua, desi toate 3 sunt licee bune.

| Manolache_Ionica_1976 a răspuns:

Lazar, pentru ca acolo se intra cu media generala 9, 63 si e cel mai bun din Bucuresti. Funda.

| Idc12345 explică (pentru Manolache_Ionica_1976):

Cel mai bun e Sava, Lazar fiind al 2-lea si se intra cu peste 9, 75. Oricum, multumesc!