| alexandra2222 a întrebat:

Ce ati face daca profesoara voastra de romana vine o data la 3 ore la (la orebig grin) si nu va preda nimic iar apoi la teza sau la teste va da foarte greu ce nu ati facut.Asa o am eu pe profa de romana mai e si directoare.

Răspuns Câştigător
| Llolal a răspuns:

Tampita laughing

10 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cred ca voi ar trebui sa vorbiti despre asta cu parintii, iar parintii vostri sa ia atitudine intr-o sedinta cu diriginta sau dirigintele. Nu cred ca se va supara cineva daca va afla ca de fapt doriti sa invatati si sa vi se predea corect romana, care este o materie esentiala. Chiar daca este directoare nu trebuie sa sperie pe nimeni acest lucru. Functia de director nu este vesnica si nici nu inseamna de fapt profesia in sine. In momentul in care toti parintii, impreuna cu comitetul lor in frunte sesizeaza acest aspect, ar fi prea imprudent din partea ei sa nu revina in normalitate. Daca totusi nu o va face, puteti face o adresa oficiala semnata de catre parinti catre forul direct superior, si aici ma refer la inspectoratul scolar judetean. Bafta!

| bogdan3vl a răspuns:

Eu zic ca pe o parte e bine sa te certi cu ea ca nu va mai treca dar nici sa lasi asa nu e bine.mai bine trimiti unu din parinti la scoala o sa stie ce sa faca. daca tot nu vine la ore la sedintele cu parinti va chemati toti parintii la scoala si daca nici asa nu faceti nimic se duce cineva la invatamant si reclama asta e vedeti voi ce faceti.totusi ca sa impacati si capra si varza copiati pe rupte si gata fundabig grin

| piciuk a răspuns:

Pai cand fixati data tezei intrebati-o pe profesoara din ce opere va da teza,este o varianta, chiar daca ar putea raspunde ca din tot semestrul. daca raspunsul este cel care l-am spus eu mai sus vorbiti cu dirigintele sa faca o sedinta cu parintii si directoarea sa vada si ea care este parerea parintilor despre ce face ea, cand se va vedea in fata atator parinti nu va avea ce sa mai faca si ori va preda lectiile ori lasa alt profesor competent sa tina niste cursuri de romana.

| frumusik96 a răspuns:

Poi daca e directoare ce sa mai facem? Dar veniti si voi cu parintii la scoala si le aratati toate caietele voastre. Si cum voi nu aveti nimic pe ele vad si ei ce faceti voi la scoala. Nu stiu ce clasa esti dar daca esti a 8 a vai de tine la examen

| Emmy_4021 a răspuns:

As face pregatire cu o profesoara care sa stea sa imi explice ce nu inteleg

| undercovergirl a răspuns:

Alexandra,
in primul rand lasa-ma sa te felicit, esti printre putinii elevi care mai sunt interesati de scoala.
In al doilea rand, ce puteti face voi in privinta asta ( tu si colegii tai ) este sa adresati aceasta problema dirigintelui si mai apoi parintilor. Se poate organiza o sedinta in care sa se dezbata acest lucru. Din pacate nu cred ca se va rezolva mare lucru fiind si directoarea scolii, deci cred ca o alta solutie ar fi sa te pregatesti in particular cu colegi la fel de interesati ca si tine, sau daca ai posibilitati materiale de ce nu cu un profesor?
Oricum, multa bafta.

| luisika a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu dar la mine directoarea e profa de kimie, pot zice ca e muult mai rau...

| SloOpY a răspuns:

Aaaaaaaa...daca mai e si directoare... nu stiu ce sa faci. Vorbiti cu ceilalti profesor si rezolvati cumva.big grin

| claudiu12_9253 a răspuns:

Daca e directoare nu-i poti face nimic.happy

| adutzza_1262 a răspuns:

Pai spune-i ca n-am invatat ce am in fisa?! ce sa fac profa?!