| Kitty a întrebat:

Ce ati prefera, mate-info sau filologie? Eu nu stiu ce sa alegcrying si simt ca moor pe zi ce trece din cauza asta angry nu vreau sa fiu dezamagita de ce voi alege.

Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

Eu sunt la mateinfo si chiar daca sunt fff dezamagita de profilu' acesta nu mas muta la limbi. cele mai devastatoare materii sunt mate, fizica, info.ai mult de invatat inclusiv franceza, engleza, romana pot sa spun la un nivel aproape ca la filo.la filo ai mai mult timp liber dar si inveti materii inutile cum ii latina. ce te-as putea sfatui ii sa-ti alegi de pe acum meseria si asa iti vei da singura raspuns.Succes!

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Filologie. Depinde ce pasiuni ai tu. Fiecare are o inclinatie a lui. Eu o am spre literatura. Dar tie poate iti plac stiintele exacte.

| stresu a răspuns:

Daca ai o inclinatie extraordinara spre limbi straine si stii ca sunt profi buni, putand spune ca iti doresti cu adevarat o cariera in domeniu, alege filologia. Daca nu, chiar daca pare mai greu, da la mate-info ca vei avea mult mai multe oportunitati si de facultate, si de slujba. Iti zice om care a terminat filologie.

| 16.laura.16 a răspuns:

Dintre cele doua mate info...
Eu sunt la stiinte sociale si nu regret.
Alege ce iti place mai mult!

| zamolczezingri31 a răspuns:

Te-as sfatui sa dai la filologie, deoarece de aici ai mai multe oportunitati de a alege o functie potrivita, dar, cum esti o fiinta delicate si inteligenta as prefera sa dai la Jurnalism(MassMedia). fiindca de aici poti sa iti implinesti o dorinta mai veche a TA! Bafta si succes in viata!

| ghineanamaria a răspuns:

Nu imi place deloc mate o urasc nu o pricep dar asta depinde de tine

| gabriela007 a răspuns:

La mate-info este mai greu, ai multe ore de mate pe saptamana. vreo 6 nu stiu...La filologie este mai simplu. Dar daca faci mate-info vei avea mai multe sanse in viitorwinking

| oana.. a răspuns:

Eu as alege mate info.si la acest profil o sa ma duc si eu. mi se pare misto.
acum. ce iti place si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatiestraight face. sunt total paralela la chimie si fizic.la mate mai stiu cate ceva, insa m`as duce mai repede la filothinking faza e ca dk m`as duce la mate info cand termin liceu am my multe optiuni pe cand la filo ma axez doar pe kteva.Chiar nu stiu ce sa facstraight face

| Anda1708 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Am vazut raspunsul data de tine si as vrea sa te intreb ce ai facut pana la urma...stiu ca acest raspuns a fost dat in 2010, dar totusi sper ca imi vei raspunde.La fel ca si tine, si eu sunt cam paralela cu chimia si fizica si sunt curioasa la ce profil te-ai dus si cum este.Multumesc!

| roxi_3527 a răspuns:

Nu cred ca e important pentru tine ce ar prefera altii...important e ce iti place tie, ce inclinatii ai, ce iti e mai usor sa faci (mai multa mate, info sau romana, latina.)etc.baftahappy