| xTonyx a întrebat:

Ce aveti toti cu vineri 13?
Eu m-am nascut in vineri 13 si nu am ghinion ba chiar din potriva...
Astept pareri despre.

Răspuns Câştigător
| MarianFCD a răspuns:

Sunt mai multe teorii despre numarul asta, dar mai in deosebi despre ziua asta. Cred insa ca raman doar la nivelul de superstitii pentru oameni slabi, care isi creaza singuri o stare negativa in psihic sau poate chiar o cauta cu luminarea in ziua aia, sa vada daca li se intampla ceva. Depinde de soarta fiecaruia, dar continui sa nu cred, cel putin nu in asta!

17 răspunsuri:
| raluka05 a răspuns:

Pai eu consider ca atata timp cat o persoana crede foarte tare ca vinerea 13 poarta ghinion, chiar o sa aibalaughing))

| -=AleCS=- a răspuns:

Eu nu sunt superstitios dar tot timpul parca ma lovesc de numarul 13 big grin
si eu sunt nascut pe 13, lunea tongue

| TVD13 a răspuns:

Asta cu 13 si ghinionu e o prostie...nr meu norocos este 13 si chiar am avut mereu noroc cu elbig grin

| KiddFaraSentimente a răspuns:

E o prostie.
Daca s-a intamplat ceva intr-o zi de 13, lumea crede ca e din cauza zilei.
Putea la fel de bine sa fie 14, 15, 16. straight face

| TC3 a răspuns:

Pai eu nu am nimic. Sunt niste porcarii superstitiile, nu cred in ele.

| blackrose7911 a răspuns:

Vineri 13 e un film de groaza si de aia se zice ca e zi cu ghinion. Dupa mine e o mare prostie dar ma rog...

| CautNume a răspuns:

Tampenii inventate de oameni plictisiti ca si "sfarsitul lumii in 2006" pff.ia uite ce bine suntem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul este ca unii spun ca ziua de 13 este cu ghinion dar zodiile zic ca numerele 1 si 3 sunt norocoase...nu cred ca e zi cu ghinion deoarece am trecut de aceea zi si nu s-a intamplat nimic big grin

| blueberry05 a răspuns:

Ziua de vineri 13, este o zi ca oricare alta.Aceste superstitii legate de aceasta zi provin din trecut.Se spune ca ziua de vineri 13 este ziua in care a fost crucificat Iisus Hristos. In plus, Iuda a fost a 13-a persoana de la Cina cea de taina, iar Anticristul apare in Biblie in Capitolul al 13-lea din Apocalipsa. Iar potopul a pornit tot intr-o vineri.

| mgtow a răspuns:

E doar o vorba in vant nici eu nu am avut ghinion pe 13.

| MihaelaMika a răspuns:

Ziua de 13 este cam o superstitie proasta, dupa mine! Nu exista superstitii! Faza e ca daca grezi intr-adevar in ghimion asta vei avea! Deci in concluzie trebuie sa gandim pozitiv si sa avem incredere in noi!happy

| 13 a răspuns:

Se spune ca daca ai 13 litere in nume, vei avea norocul Diavolului - Jack The Ripper, Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Theodore Bundy sau Albert de Salvo, toti criminali in serie si toti cu 13 litere in nume.

| ProjectJackpot a răspuns:

Poate n-ai avut ghinion pana acum. Parca te si vad maine mancat de veverite! Ai grija...

| Clauditzza_7347 a răspuns:

Fiecare are un anumit mod de a interpreta lucrurile:unii oameni cred in supersititii, spunand ca 13 este un numar cu ghinion., in timp ce altii, cum esti tu nu au nicio problema.Mie numarul 13 imi poarta noroc:X... Sper ca am fost de ajutorhappy.
Funda?

| chelie91ptm a răspuns:

Vorbe in vant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deloc, dar poate sa fie o boaba de adevar.Mai sti?

| Necunoscut2 a răspuns:

Eu sunt nascuta pe 13...si nu am nici o problema cu astalaughing