| dkidda a întrebat:

Ce carte citesti acum sau de obicei? Ce preferati? (nume si autor big grin)

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Buna! Acum citesc o carte numita "Laleaua neagra" de Alexandre Dumas si este super! O sa citesc dupa ca termin aceasta carte "Coliba unchiului Tom" de Harriet Beecher-Stowe.Eu iti recomand sa citesti ceea ce sti...sau ceea ce ai vrea sa fii! Spre exemblu mie imi plac cartile Fantasy deoarece as vrea sa traiesc si eu intr-o astfel de lume, daca esti suparata si nelinistita ai putea citi carti care sa iti mangaie sufletul, intamplari ce nu a doborat anumite personaje. Daca esti mai visatoare poti citi romane de dragost! Pupici:*

10 răspunsuri:
| diamar a răspuns:

Acum am citit un capitol din david copperfield de charles dickens si imi place, mi se pare o carte buna.

| Roxii_5109 a răspuns:

Fortele Raului Absolut: Invocarea, Revelatia, Rafuiala de Kelly Armstrong. sunt geniale!love struck

| anna_7232 a răspuns:

Iti recomand o carte superba iubita mea sputnik de haruki murakami. daca ai putea sa o gasesti ar fi superb.te pup:*

| Alinutaaaalina a răspuns:

Acum citesc ''La rascruce de vanturi''. Prefer romanele de dragoste!love struck

| alexandra1111111 a răspuns:

Pai eu termin "Jurnalele Vampirilor - Jurnalele lui Stefan - Nesatul", de L. J. Smith love struck e superba!

| dkidda explică:

Roxii acum le citesc si eu si le ador; x; x

| alexandra1111111 a răspuns:

Roxii cartile alea le-am cumparat si eu, si dupa ce termin jurnalele vampirilor ma apuc sa citesc si eu fortele raului absolutwinking

| Andu96 a răspuns:

Eu prefer sf-urile cum ar fi Soarele Gol sau Eu, robotul de Isaac Asimov

| Dumnezău a răspuns:

Acum citesc Maytreyi de Mircea Eliade.O porcarie de carte

Cartile mele preferate sunt:
Khaled Hosseini-Vanatorul de zmeie
J.D.Salinger-De veghe in lanul de secara
F.M.Dostoievski-Crima si pedeapsa

Trei carti extraordinare, greu de egalat.Pace!

| dkidda explică:

Dumnezau crima si pedeapsa o am si eu acasa, am citit cateva pagini, dar nu mi s-a parut interesanta.Imi poti zice in mare despre ce e vorba? big grin