| Anyta2000_8367 a întrebat:

Ce carti preferati? In afara de basme! M-am plictisit de feti-frumosi. Ce preferati?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cartile in care se impleteste introspectia cu tipare psihologice puternice si o poveste de dragoste mai neobisnuita, mai din alte vremuri.

| AdelinaC a răspuns:

Eu prefer orice prezinta fapte reale(legate de istorie,stiinta, descoperiri, etc).
Basmele si cartile de fictiune nici mie nu imi placwinking

| InnocentSmile a răspuns:

Carti fantasy, s.f., horror si cateodata si istorice sau cartile ce trebuie studiate pentru scoala.

| Fantomita a răspuns:

Citesc Romane.Ori altceva care are ACtiuneA

| Ecea a răspuns:

Ce scrie Dan Brown in special,sau cartile din care ma pot informa,gen biografie despre viata cuiva(Nostradamus,Hitler, Leonardo Da Vinci, etc)

| HoneyBooBoo a răspuns:

In general imi place orice, dar ador genul horror, autorul meu favorit este John Saul si cartea pe care o citesc acum de la el se numeste "Casa De La Rascruce", ti-o recomand, e suuuper; Alta care minunata este scrisa de Sandra Brown si este numita "Copilul Nascut Joi"

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Pai daca ai 11 ani, ti se potriveste Gavrosche Cosette. e perfecta cartea, despre realitate.

| JustABelieber a răspuns:

-ocolul pamantului in 80 de zile-Juler Verne
-o calatorie spre centrul pamantului-Jules Verne
-cartile cu Apollodor-Gellu Naum
-David Copperfield-Charles Dickens
-Oliver Twist-Charles Dickens
-Aventurile lui Tom Sawier-Mark Twain
-Huckelberry Finn-Mark Twain
-Singur pe lume-Hector Malot
-Iliada-Homer
-Odiseea-Homer
-Eneida-Homer
-

| Mayar a răspuns:

The Hound of the Baskervilles - Arthur connan doyle (cainele din Baskerville, e cu Sherlock Holmes)

| alex9109 a răspuns:

Ciudat. Toate fetele asteapta feti frumosi pana la varste inaintate(am vazut si la 40).
Iti recomand Trainspotting, cred ca il gasesti prin biblioteci(dar nu scolare).