| sweetkiss4u4ever a întrebat:

Ce clase vor face si a 9a in generala?

7 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

Cei care intra anul acesta in clasa a 5-a, vor face si a 9-a in generala.

| buburuza12 a răspuns:

Cei care trec acum a5a vor avea a9a ca generala.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gimnaziul va include si clasa a IX-a incepand cu cei care incep acum clasa a V-a, conform Legii nr.1/2011 a educatiei nationale, art.361, alin.3, lit.b), citez:
"b) mãsura introducerii clasei a IX-a în învãţãmântul gimnazial intrã în vigoare începând cu generaţia de elevi care începe clasa a V-a în anul şcolar 2011-2012;". Numai bine!

| Faηta a răspuns:

Cei care au trecut anul trecut clasa a 5-a. Eu aşa ştiu. happy

| ElecktroFloweR a răspuns:

Clasele care anul acesta (2011) sunt intre 1-4.

| AndreyutzZ_9616 a răspuns:

Salut.Clasele 2011-2012 in colo nu stiu pana candtonguefunda?

| ladypink1 a răspuns:

Copiii care trec clasa a V-a au si a IX-a in gimnaziuwinking adica cei din anul scolar 2011/2012 big grin funda?batting eyelashes