| IustinaSiAtat a întrebat:

Ce credeti ca este basmul? Si la ce >ajuta?:

funditalove struck

3 răspunsuri:
| CosminHaarp a răspuns:

Basmul e o poveste un vis ceva

| kolcov a răspuns:

Basmul este opera epica de mare intindere in care intamplarile reale se impletesc cu cele fantastice fiind savarsite de persoane cu puteri supranaturale care reprezinta fortele binelui si al raului. Din confruntarea lor ies invingatoare fortele binelui pentru ca reprezinta idealurile omului si ale comunitatii in care traieste.
Nu stiu la ce ajuta, probabil la dezvoltarea gandirii si a vocabularului.

| a1doru a răspuns:

O poveste de adrmit prichindeii. rolling on the floor