| Sisiwieuc9 a întrebat:

Ce credeti ca transformarea Examenului de Bacalaureat anunțată de Sorin Campeanu?

10 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Cred ca se face un experiment in educatie, in fiecare an, pana cresc procentele celor care se lasa, pana la 99%

| Sisiwieuc9 explică (pentru Brizbriz):

E o nebunie. Pai ce rost o sa mai aiba profilurile daca cei de la uman tot dau bacul din info (cred ca asta e digitalizarea de care zice) si matematica? Singurul lucru ce-l poti alege e chestia facultativă. Sper sa nu adopte porcaria aia, ca o sa ma chinui sa invat 10 materii pentru bac cand cei de dinaintea mea aveau doar trei materii la care s-au pregatit 6 ani.

| Brizbriz a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

"acum 8 minute | Sisiwieuc9 explică (pentru Brizbriz):
E o nebunie."

eu CE ZIC?!?
TOT invatamantul din rrrrominica e o NEBUNIE

| MihaiSpeedster a răspuns:

Eu cred ca trebuie transformat frecvent până când toți candidații, indiferent dacă trec sau nu, vor fi măcar în stare să se exprime corect.

| Mosotti a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

A gresit fara intentie, vroia sa zica

"Ce credeti de transformarea Examenului de Bacalaureat anunțată de Sorin Campeanu?"

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Mosotti):

Nicio problemă. Am înțeles. La Bac asemenea greșeală ar avea consecințe.
✌?

| Mosotti a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Mda, in general se vede ca a gresit, e una sa scrii s-au fara liniuta, si alta e sa zici "ce ca se intampla aici?".
Asa nu zic nici analfabetii.

| Sisiwieuc9 explică (pentru Mosotti):

Lol, acum va luati de mine ca am scris din greseala "ca" in loc de "de"? Am scris intrebarea in graba si nu stiu cum mi-a scapat.

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Bine, hai că te iertăm de data asta…

| Mosotti a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Stai asa ca nu ai citit atent, tocmai ca eu am zis ca ai gresit fara intentie, si nu m-am luat de tine:

"A gresit fara intentie, vroia sa zica...".

E si normal, orice om greseste.