| aicinuehi5 a întrebat:

Ce credeti ca trebuie sa schimbam in mentalitatea noastra ca sa avem o cultura si educatie ca restul europei.

4 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

Mai intai trebuie sa ardem pe rug toti tiganii, cocalarii, pitzipoancele, politicienii si oamenii inculti. Apoi, natiunea noastra va inflori de la sine.
Keep dreaming!

| zZAlexandruZz a răspuns:

Nu cred ca vrei sa discutam despre aceasta problema.
Noi suntem in urma tarilor di neuopa cu peste 100 de ani.

| SwordsofArmageddon a răspuns:

Nu e o idee rea, putem porni de la schimbarea mentalităţii în bine, şi de aici restul se va face de la sine. Dacă mentalitatea nostră de trândavi, milogi, curve virgine şi în general ghiolbănia s-ar diminua măcar, s-ar vedea o schimbare cu ochiul liber în România. Dar bineînţeles, vorbim aşa, într-un mod visător, cei de sus care ar trebui să se schimbe nu o vor face prea curând.

| Reoyl37 a răspuns:

Ar trebui sa ne schimbam mentalitatea dar sunt multi oameni care se complac...nu sta in puterea noastra sa schimbam tara, de aceea (aproape) toti tinerii care vor ceva bun pentru viata lor pleaca in strainatate. Invatamantul din Romania este cu mult inaintea altor tari, dar nimeni nu vrea sa recunoasca acest lucru