| Mămăruţa10 a întrebat:

Ce culegeri de limba si literatura romana pentru evaluarea din 2012 pentru admitere la liceu imi sugerati ? As prefera sa aiba si teorie,teste si barem. Funda!

3 răspunsuri:
| OchiCaprui112 a răspuns:

Editura ART are foarte multa teorie, are teste dar nu are baremwinking... Editura sigma are mai putina teorie dar are teste si baremwinking eu ambele le am big grin ti le'as sugera pe aman2 happy daca nu poti alege doar una din ele :* Sper ca te'am ajutat :*

| SkyLine444 a răspuns:

"Limba si literatura romana" cartea scrisa de cristian hoaghea si adrian hoaghea, are 70 de variante pentru Evaluarea nationala si arata baremul precis. Dar teorie nu are, sper sa te ajute (pentru teorie iti recomand PARALELA 45)!

| madutza01 a răspuns:

Pentru admitere 2012 la liceu : Paralela45(subiecte posibile) eu am culegerea si are si teorie si teste si barem big grin