| Tarta a întrebat:

Ce curs trebuie sa urmez pentru a fi invatatoare?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Un liceu pedagogic>specializarea invatatori..., dar majoritatea invatatorilor sunt si absolventi a cel putin unei facultati..., plus alte si alte specializari pentru perfectionare la cercurile pedagogice...

2 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Cursul care se numeste; LICEU! SAU FACULTATE!

| ada a răspuns:

Pana acum cativa ani puteai deveni invatator, bibliotecar sau pedagog daca absolveai Liceul Pedagogic, sectia vocational.Acum nu mai este suficient decat liceul.Trebuie sa faci un colegiu de invatatori si institutori din cadrul Facultatii de Litere.