| Phancesky a întrebat:

Ce este Aquapolis? Din cate am auzit e un proiect al Japoniei de a construi un oras sub oceane. Va rog dati-mi mai multe informatii...

Răspuns Câştigător
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Aquapolis nu este un proiect de construire al unui oras sub apa, dar esti pe aproape. Este vorba de un oras ce a fost descoperit in adancurile apelor ce apartin Chinei, un fel de Atlantida (dar versiunea chineza). Acum chinezii se gandesc sa profite de pe urma acestui lucru, prin turism. Voi reveni si cu un link imediat ce voi regasi site-ul. happy

1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Iar japonezii doresc sa construiasca un fel de parc advatic.
am gasit un link in engleza :) https://www.theguardian.com/......water-city