| Sappho a întrebat:

Ce este fondul de camin?

4 răspunsuri:
| W3R4 a răspuns:

Fondul de cămin sunt banii strânşi de oamenii de acolo,sau cei care fac donaţii, iar banii sun t folosiţi pentru reabiliatarea căminului, mâncare, haine, si ce mai e de trebuinţă.

| Sappho explică (pentru W3R4):

Si este o suma mare?

| W3R4 a răspuns (pentru Sappho):

Depinde de cât se strânge, dar în general un cămi are fondul foarte mare, din cauza donaţiilor oamenilor care vor să ajute.
Cel mai mult am auzit că se strâng de sărbători, Crăciun şi Paşte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caminele Politehnicii, cel putin, reprezinta o suma de cateva zeci de lei care se plateste la inceputul anului universitar in scopul deja mentionat de un alt utilizator. De regula ti se cere in avans impreuna cu regia de camin pe prima luna, depasind 200 lei.