| AlexMirel a întrebat:

Ce este mai bine industrie alimentara sau electronica si automatizari? In ce domeniu se castiga bani mai multi? Intreb asta pentru ca in liceul acesta la industrie alimentara se intra cu medii mai mari decat la automatizari?

3 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Mai bine cu electronica si automatizari
poate reusesti sa-ti deschizi o firma
propie si parca se castiga si mai bine big grin. Oricum in industria alimentara nu prea gasesti si nu se merita, iar dupa 4 ani ramai cu nimic de lucru.

| Ionutszu a răspuns:

Depinde, dar daca te gandesti la castig automatizarea are intaietate. Ai sanse la un loc de munca bun, cu un salariu asemenea, durata lunga, dar trebuie sa fii bunwinking

| OldSoul a răspuns:

La electronica si automatizari se castiga mai bine, dar pentru a ajunge sa castigi bine mai trebuie sa faci si o facultate dupa, dar daca nu ai de gand sa faci facultate iar in acei 4 ani nu ai de gand sa inveti ceva mai bine dai la industrie alimentara.