| andreia97 a întrebat:

Ce este ritmul? In muzica.

Răspuns Câştigător
| eueu1212 a răspuns:

Buna! Ritmul muzical este o variație în durata sau accentul unei serii de sunete. fundita plzz?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Dedeutza2o1o a răspuns:

Ritmul muzical este o variație în durata sau accentul unei serii de sunete.

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Ritmul muzical este o variație în durata sau accentul unei serii de sunete.

| cristianorudi7 a răspuns:

Ritmul muzical este o variație în durata sau accentul unei serii de sunete.

| bestialu96 a răspuns:

Ritmul este cadenta regulata, obtinuta intr-un vers prin succesiunea silabelor accentuate si neaccentuate.
funda?

| alessia5158 a răspuns:

Decat sa pierzi din timp asteptand un raspuns pe TPU, mai usor dadeai un search pe Google si gaseai ce te intereseaza ca, spre exemplu, aici :http://fanfare.ro/pdf/principiile_muzicii.pdf

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ritmul muzical este o variatie in durata sau accentul unei serii de sunete.

| carmioana a răspuns:

Ritmul este un element principal al muzicii, bazat pe succesiunea organizata a duratelor.