| 123Valentin123 a întrebat:

Ce este snoava?
funda

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Uite ce scrie in DEX la "snoava":
http://dexonline.ro/definitie/snoav%C4%83

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna Vali. "Snoava" este un cuvant vechi, azi se spune anecdota. Amandoua inseamna o scurta poveste, povestire, istorioara, vesela, si cu un inteles moral.

| 123Valentin123 explică (pentru valentingb):

Buna vali.Te cheama ca mine imi cer scuze ca nu ti-am dat fund tie.

Esti de treaba.

| valentingb a răspuns (pentru 123Valentin123):

Daca erai fata, imi parea rau si mie. Asa, poti sa-l pastrezi! laughing dar poti sa-mi dai un vot B) Nu trebuie sa-ti para rau, n-ai de ce.Salut!

| 123Valentin123 explică (pentru valentingb):

Ce e ala vot 8? Sunt nou pe TPU

| Timeea2001 a răspuns:

Povestiri mai mici. funda?

| 123Valentin123 explică:

Nu stiu la care sa va dau funda ca ambele sunt bune

| valentingb a răspuns (pentru 123Valentin123):

Explicand, utilizatorul caruia te-ai adresat, nu va primi vreo notificare. Foloseste "raspunde". Apasand pe " Evalueaza", poti vota raspunsul, in 5 moduri. Votand "eronat", va trebui sa explici motivul. Daca votezi abuziv(din ciuda, razbunare), vei fi pedepsit. Celelalte 4 voturi sunt libere,poti vota pe cine si oricat vrei. Ai si varianta de "raportare" a unui raspuns care incalca regulamentul site-ului. Regulamentul este de fapt un cod etic,moral. Nu ai voie sa injuri, sa scrii aiurea, de-astea, lucruri normale. Nu ai voie sa ceri rezolvarea temei si sa sprijini pirateria! Pentru raportarile folositoare, vei fi vazut ca un utilizator de incredere, dar nu te va absolvi de vina in cazul in care incalci si tu regulamentul, deci nu castigi nimic, doar pastrezi site-ul asa cum este, un loc plin de intelegere intre useri. Citeste neaparat www.tpu.ro/intrebari-frecvente, si daca ai timp, citeste regulamentul, ai link in partea de jos a site-ului. Daca ai idei pentru imbunatatirea site-ului, vrei sa raportezi un utilizator anume, intampini o problema in folosirea site-ului, foloseste sectiunea "contact" www.tpu.ro/contact. Nu te lua la cearta cu nimeni, daca te injura careva, doar mergi in " contact " si copie link-ul fie cu profilul aceluia, fie cu intrebarea unde ti-a vorbit urat, sau numele utilizatorului, si adminii se ocupa de el. Poti de asemenea sa intri in "raspunsurile mele" si sa modifici "fund" in "funda" :) Bine ai venit pe site, te vei indragosti de el :p

| MixTape a răspuns:

Povestire de mici proporții, de origine populară, în care se satirizează diferite metehne; istorioară hazlie; anecdotă.