| ByBu99 a întrebat:

Ce eveniment istoric va impresionat si de ce?big grin

2 răspunsuri:
| DeepEyesClaudia a răspuns:

*v-a impresionat, adica.

Atunci cand Hitler a invadat Parisul si nu l-a distrus, fiindca i s-a parut un oras spectaculos (Hitler insusi ar fi avut abilitati artistice). De aceea a spus ca vrea ca si Berlinul sa devina asemenea Parisului.

| ToxicDump a răspuns:

Pe mine ma inpresionat decizia lui Hitler de a nu ataca Moscova, dupa parerea mea daca moscova cadea, cadea si rusia. Dar in schimb a imparit armata si a distrus toate sansele de a bate rusia. Si faptul ca nu si-a pregatit armata pentru iarna, cum zicea un soldat : "Numa el si napoleon au uitat ca in rusia este iarna ".